Zmija i kojot

Stari kontinent Specijal 7


Autori: Aleksis Nolan Mac, Filip Gzavije

Žanr: VESTERN STRIP, KRIMINALISTIČKI I TRILER STRIP

Prevod: Ilija Čanak


(4/5; broj glasova: 1)
Cena u knjižarama: 2.299,00 RSD
Cena sa maksimalnim popustom: 1.700,00 RSD
Vaša cena:
1.700,00 RSD
+ (troškovi dostave). U cenu je uračunat PDV.
Količina:
Stavi u listu želja
Format 21 x 28 cm
Povez Tvrd
Broj strana 144
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT SPECIJAL

Opis: Zmija i kojot, Aleksis Nolan Mac


Godina je 1970, a Džo putuje u kamperu američkim bespućima sa štenetom kojota koje je spasao. Progone ga uspomene na život koji je nekada vodio i mafiju koja će mu, pre ili kasnije, zakucati na vrata kampera. Dugovi iz prošlosti uvek dođu na naplatu, a Džo zna da neće imati mira sve dok i poslednji trag nekadašnjeg života ne bude pokopan. Ali on nije bespomoćan, jer ga je život naučio da prvo puca pa tek onda postavlja pitanja. Dok mafija eliminiše ostale svedoke pod zaštitom države, Džo veruje samo sebi, otkočenoj pušci i instinktima prevejanog ubice.

Zmija i kojot je vrhunsko ostvarenje modernog vesterna i priča koja kombinuje motive putnog filma, trilera i kraja gangsterske epohe. Ovaj strip je ujedno i omaž velikim kinematografskim ostvarenjima poput Bilo jednom u Americi i Dobri momci, kao i filmovima Kventina Tarantina.

Priča se fokusira na same početke američkog federalnog sistema zaštite svedoka koji svedoče protiv mafije, odnosno govori o tome koliko je taj sistem u početku bio manjkav i nestabilan, a njegov uspeh zavisio je samo od snage pojedinaca koji su imali hrabrost da prekrše zavet ćutnje. Naš junak nije istorijska ličnost, ali kao da jeste, pošto se na sjajan način rekonstruiše sa kakvim su se iskušenjima i paranojom susretali ti prvi svedoci sedamdesetih godina. Kada sistem podbaci i korupcija pobedi, pravda i mir pobeđuju tek kada pojedinac preuzme stvari u svoje ruke (pa čak i kad iza sebe ostavi nekoliko leševa).

 

Iz istog žanra


Džeremaja 13

Epizode 37-39

Herman Ipen

Džeremaja 7

Epizode 19-21

Herman Ipen

Merkurio Loi 5

Riznica Bonelli Serijal

Alesandro Bilota

Bluberi 2

Stari kontinent 31

Žan-Mišel Šarlije

Wild West 2

Stari kontinent 145

Tijeri Glori

Jan Diks 2

Riznica Bonelli Omnibus 2

Karlo Ambrozini

Zatamnjenje

Novi svet 56

Ed Brubejker

Džeremaja 3

Epizode 7-9

Herman Ipen

Neznanac 2

Stari kontinent 27

Roberto Raviola - Magnus

Komesar Ričardi 1

Riznica Bonelli Serijal

Mauricio De Đovani

Jan Diks 3

Riznica Bonelli Omnibus 3

Karlo Ambrozini

Narednik Kirk 1

Stari kontinent 80

Hugo Prat

Bluberi 8

Stari kontinent 86

Žan-Mišel Šarlije

Džeremaja 5

Epizode 13-15

Herman Ipen

Komesar Ričardi 5

Riznica Bonelli Serijal

Mauricio De Đovani

Ubij ili budi ubijen 1

Novi svet 1

Ed Brubejker

Narednik Kirk 5

Stari kontinent 109

Hugo Prat

Narednik Kirk 2

Stari kontinent 101

Hugo Prat

Komanča 5

Stari kontinent 39

Herman Ipen